МЕТОДИКА ГЕЛЕН ДОРОН ЯК НОВІТНЯ ТЕХНОЛОГІЯ ВИВЧЕННЯ АНГЛІЙСЬКОЇ МОВИ У ПОЧАТКОВІЙ ШКОЛІ

Байдюк Любов,

викладач кафедри фахових методик та інноваційних

технологій у початковій школі

Уманський державний педагогічний університет

імені Павла Тичини

Для сучасних дітей новітні технології – це не якийсь нереальний феномен, який полонив світ за лічені роки, це їх нова реальність, їх буденний світ. Як відомо, здібності дитини розвиваються тим краще, чим більше в неї можливостей отримання різноманітного сенсорного досвіду, знайомства з кращими досягненнями світової культури.

Нові інформаційні технології надають фантастичні можливості вчителям та батькам розвивати загальні здібності дітей з використанням усього арсеналу досягнень світової культури. Існує багато комп'ютерних енциклопедій, ілюстрованих комп'ютерних книжок, досконалих навчаючих програм, ігор, що розвивають здібності дитини. Але саме по собі це багатство без участі старших, без праці дорослої людини не навчить дитину.

Дорослим необхідно знайти час і подумати про те, як розвивати здібності дитини: підбирати цікаві й корисні книжки, вправи та ігри для дитини, давати їй складні, але доступні завдання, обговорювати те, що дитина прочитала, допомагати спланувати свою діяльність. Батькам потрібно проаналізувати загальні здібності дитини, а потім підібрати такі комп'ютерні ігри, навчаючі програми, книжки, які дозволять розвивати таланти саме Вашої дитини. Ну і звісно, піклуватися не тільки про інформаційну, а й про фізичну безпеку: контролювати кількість часу, проведеного за комп’ютером, регулювати освітлення і робочу позу, вибирати якісні екрани.

Методика Гелен Дорон ( Helen Doron method) – одна з перших систем раннього вивчення англійської мови у світі. Базується на максимальному заглибленні дитини в англомовне середовище, щоб створити умови, аналогічні тим, в яких діти в англомовних країнах стають носіями мови, через що навчання в школі можна починати з тримісячного віку дитини.

Основною складовою навчання у центрах є невимушена атмосфера гри та сприйняття англійської мови як рідної. Навчання проходить з педагогами у маленьких групах 4-8 дітей. Система занять розроблена так, щоб діти не тільки вивчали англійську мову, але й розвивали моторику, мовний апарат, асоціативне мислення, елементи логіки та математики.

Методика базується на 4 складових:

1. По-перше, це – метод. Постійне прослуховування та невимушене повторення, закріплення матеріалу.

2. По-друге, це – підготовка вчителів. Існують окремі підготовчі курси вчителів для кожної з 20 навчальних програм.

3. По-третє, це – комплекти навчальних матеріалів. Кожен з цих навчальних комплектів містить 4 компакт-диски та 4 книги-підручники.

4. По-четверте, це – система підтримки. Вона базується на системі франчайзингу.

• Jump with Joey/More Jump with Joey Magic Wand. Додатки використовують технології доповненої реальності, які відтворюються у книжках відповідних курсів. Звичайні сторінки оживають на екранах смартфонів або планшетів. Малюнки рухаються, показують потрібні емоції і рухи, рахують, називають кольори і співають пісні. Діти просто обожнюють гратися з цим додатком!

• Helen Doron Read. Також один з дитячих фаворитів! Ваш планшет допоможе дитині навчитися читати! 32 книги на 8 рівнях складності приведуть ваших дітей від простих слів до цілих історій. Кожна сторінка включає в себе яскравий малюнок, підпис і озвучення до нього. Все є інтерактивним. При натисканні малюнки рухаються, а слова вимовляються по буквам. Повірте, діти не заспокоюються, поки не приведуть в дію кожен з елементів!

• Helen Doron ABC Cards. Ще один «магічний» додаток, що доповнює реальність. Вам потрібні АВС cards, які на екранах ваших гаджетів будуть оживати. З кожної букви виходить відповідний герой або предмет і це робить всі варіації карточних ігор набагато цікавішими.

• Dragon Tales Series Magic Wand. Ваша дитина ще замала для літер? Почитайте їй казки з серії Dragon Tales. Це 13 книжечок із захоплюючими історіями, які оживають за допомогою спеціального додатку.

• Fun with Flupe English Words. Повторення або вивчення англійських слів для найменших. 10-15 хвилин в день з цим додатком і за деякий час ваша дитина вивчить тваринок, фрукти, транспорт і інші слова англійською.

А ще власна радіостанція, ігровий портал та додаток для перегладу улюблених відеосюжетів з навчальної програми!

Педагоги шкіл Гелен Дорон проходять спеціалізовані міжнародні тренінги, що їх проводять сертифіковані методисти, яких готує до цієї роботи сама Гелен Дорон. Після успішного завершення навчання вчителі отримують Міжнародний Диплом, який дає право працювати в будь-якій країні, де є навчальні центри Гелен Дорон Рання Англійська.