QR-КОД, ЯК ЗАСІБ ПІДВИЩЕННЯ МОТИВАЦІЇ СТУДЕНТІВ У НАВЧАЛЬНОМУ ПРОЦЕСІ

Неактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зірка
 

Ющенко Альона Петрівна 

к.п.н., старший викладач кафедри інформаційних систем і технологій

Національний педагогічний університет імені М.П.Драгоманова

м. Київ, Україна

Сучасне суспільство ставить перед освітою завдання підготувати активного і відповідального випускника, який згодом зможе удосконалювати життя своєї країни у всіх її сферах. У проекті концепції «Нової української школи» спілкування іноземними мовами та інформаційно-цифрова компетентність увійшли у список 10 ключових компетентностей нової української школи [2].

У сучасних реаліях життя, людство, все частіше вдається до

різноманітних способів компактного відтворення інформації. Головною метою цих способів є заощадження часу в процесі пошуку потрібної інформації. Одним із таких засобів є QR-коди. Технологія створення та розпізнавання QR-кодів отримала широке застосування у бізнесі, маркетинговій галузі, в соціальних проектах.

Під час проведення опитування встановлено, що студенти мають досвід використання QR-кодів у банківській чи туристичній сфері, в якості реалізації можливості отримати вичерпну інформацію про товари та послуги. На жаль, у освітній діяльності QR-коди застосовували лише 9% опитаних. Педагогічна мета використання технології QR-кодів визначається можливістю реалізації інтенсивних форм та методів професійного навчання, підвищення мотивації освітньої діяльності за рахунок застосування сучасних засобів зчитування, опрацювання, відтворення інформації, підвищення рівня теоретичних основ сприйняття даних, формування умінь реалізовувати різноманітні форми самостійної діяльності зі збору та обробки необхідного контенту [1].

QR-код – це зображення у вигляді квадратів, які заповнені певним візерунком. Сьогодні їх можна зустріти практично скрізь, на веб-сайтах, рекламних біг-бордах, візитках, упаковках товару тощо. Цей код може містити різну інформацію зокрема, літери, цифри та спеціальні символи. Розпізнається найпростішою камерою мобільного гаджету чи іншого портативного комп'ютера зі встановленими спеціальним додатком. Для цього необхідно запустити спеціальний програмний засіб, навести камеру на

зображення коду, і прочитати закодовану інформацію.

Нині QR-коди можна широко використовувати в освіті: кодування завдань для групової чи індивідуальної роботи; посилання на мультимедійні джерела і ресурси, що містять додаткову інформацію з певної теми; колекції коментарів, інформаційних блоків і активних посилань для роботи над проектом; посилання на мультимедіа, аудіо-та відеокоментарі; зв'язок з онлайн контентом, що забезпечує доступ в електронні бібліотеки; збагачення інформаційного середовища бібліотеки (розміщення на стендах посилань на тематичні мультімедіаресурси).

СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ

1. Бондаренко Т.В. Технологія створення та розпізнавання Qr-кодів як ефективний інструмент підвищення навчальних досягнень студентської молоді./ Т. В. Бондаренко // ISSN 1998-6939. Information Technologies in Education. 2019. № 2 (39)

2. Проект концепції Нової української школи [Електронний ресурс] /Портал «Освіта.ua» : [сайт]. — Режим доступу: http://osvita.ua/doc/files/news/520/52062/new-school.pdf.

 

Please publish modules in offcanvas position.